Infrastructura rutieră constănțeană – un dezastru.

Infrastructura rutieră constănțeană – un dezastru.

Ploile din ultima vreme au scos la iveală multe lucrări făcute de mântuială, pe repede înainte, unele doar în scopuri electorale. Am văzut cum actualul Președinte al Consiliului Județean Constanța și parte din primari se laudă cu infrastructura realizată. De 20 de ani...
Ne bucurăm de normalitate?

Ne bucurăm de normalitate?

Am văzut în ultimele zile o avalanșă de postări auto-laudative despre asfaltările din județ, făcute de primari sau Consiliul Județean. Oameni buni, iar ne bucurăm de normalitate? Pentru asta sunt plătiți! Este ca și cum un bucătar s-ar lăuda că a gătit, sau un sportiv...